دانلود آسان و بدون محدودیت - مطالب شهریور 1397
منوی اصلی
دانلود آسان و بدون محدودیت
 • sa fa جمعه 30 شهریور 1397 03:52 ب.ظ نظرات ()  بازی استراتژیک کلش رویال برای اندروید
  امکانات
  ● با بازیکنان مختلف از سراسر جهان بازی کنید و جایزه کسب کنید
  ● بدست آوردن پاداش ها، جمع آوری کارت های قدرتمند جدید و ارتقاء موجودات
  ● برج های مخالف را از بین ببرید و تاج های خود را به دست بیاورید تا صندوق حماسی تاج ها را بدست آورید
  ● ساخت نبرد نهایی خود برای شکست دادن مخالفان 
  ● یک کلین را برای به اشتراک گذاشتن کارت ها و ساختن جامعه نبرد بسیار خودتان بسازید
  و ... دانلود بازی : http://opizo.me/XoUwjU  آخرین ویرایش: جمعه 30 شهریور 1397 05:07 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa سه شنبه 27 شهریور 1397 03:35 ب.ظ نظرات ()
  آواتار یـا آواتـارا در زبان سنسـكریت بـه معنی «هبوط كرده» است و در فرهنگ هندو به خدایانی گفته میشـود كـه از روی آگاهی بـه زمین هبوط میكنند و در قالب زمینـی به میان مردم می آیند.
  كامرون ایده خود در فیلم آواتار را از همین مفهوم گرفته اسـت و شـاید به همین دلیل هم هست كه رنگ پوست سـرزمین ناوی ها آبی است؛ رنگی كه اكثر خدایان هندو را با آن تصویر میكنند.
  داستان آواتار از جایی شروع می شودکه یك گروه پیشگام زمینی که در حقیقت یکی از شرکت های ایالات متحده را نمایندگی میکنند در سال 2154 به سیارهه ای منظومه آلفا قنطورس سفر میکنند. آلفا قنطورس نزدیكترین ستاره همسایه به خورشید است و در فاصله حدود4سال نوری از ما قرار دارد. در دنیایی که کامرون خلق کرده، سیارهای گازی و مشتری مانند به نام «پلیفموس» در حال چرخش به دور این ستاره است و این سیاره قمری به نام «پاندورا» دارد. پاندورا محیطی زمین مانند با جنگل های انبوه و جوی غلیظ است که ماده معدنی ارزشمندی در آن وجود دارد. این گروه زمینی قصد استخراج این ماده را دارد، اما ساکنان بومی پاندورا که «ناوی» نامیده میشوند و با رنگ پوست آبی و قامت سه متری و دم بلند قابل شناسایی هستند، مردمی مبارزند که حاضر نیستند سرزمین خود را تسلیم کنند. فرماندهان زمینی بهترین کار را نفوذ درون این جامعه میدانند و چون اتمسفر پاندورا سمی است و ساکنانش به زمینیها بدبین هستند، باکمك مهندسی ژنتیك نمونه هایی از ناوی ها میسازند که کنترل آنها توسط مغز زمینی های درون فضاپیما امکانپذیر است. اینها «آواتار»ها هستند؛ نسخهای از آدمیانکه قرار است بر پاندورا نزول کرده و در شکلی مشابه پاندورایی ها در میان آنها نفوذ کنند. اما یکی از این آواتارها که توسط سربازی فلج کنترل میشود، عاشق یکی از ناوی ها شده و عملا به متحد آنها در مبارزه با زمینی ها بدل میشود. این فیلم نه تنها در خلق جلوه های بصری که در ارائه داستانی چندلایه و تاویل پذیر هم موفق بود. آواتار را بس یاری به غمنامه ای علیه استعمار تعبیرکرده اند و گروهی دیگر آن را بیانیه ای رسا در دفاع از محیط زیست و فریاد علیه فناوری های لجام گسیخته دیده اند و طعنه آمیز اینکه کامرون برای فریاد کشیدن بر سر فناوری های جدید، خود به خلق بسیاری از آنها دست زده است. گروهی دیگر آن را نمایش تمام نمایی از گم شدن اخلاق در جامعه امروز معنی کرده اند و دیگران قدرت زاینده عشق در جهانی مادی را در آن برجسته دیده اند، حتی اگر عشقی ناممکن همانند افسانه های قدیمی باشد. اما فراسوی این تعبیرات فلسفی، آواتار از نظر فضاپردازی علمی نیز گامی به جلو به شمار می رود. این بار داستان در قمری از یکی از سیارات فراخورشیدی مشتری مانند میگذرد؛ سیاره هایی که میدانیم در اطراف ما به وفور وجود دارند. ما هنوز سیارات فراخورشیدی زمین مانند پیدا نکرده ایم، اما صدها سیاره مشتری مانند یافته ایم که ممکن است اقماری زمین مانند داشته باشند. جو این سیاره و ساختار گیاهان و جانوران آن با کمك دانشمندان و محققان گیاه شناس و سیاره شناس تا حد ممکن مبتنی بر واقعیات علمی ساخته شده است. حتی درباره چگونگی شبتاب بودن یا خاصیت مغناطیسی داشتن گیاهان هم مفصلا بررسی شده است.
  اما نکته مهم دیگری که در این فیلم وجود دارد، نحوه برخورد میان دو تمدن و دو گونه مختلف است. داستان برخورد با موجودات فضایی همیشه در بطن داستانهای علمی- تخیلی وجود داشته و انبوهی از داستان ها در اینباره نوشته شده است. در اکثر این برخوردها، این ما بودیم که نقش تمدن ضعیف تر را بازی میکردیم و تمدن پیشرفته تری ما را پیدا میکرده است. حاصل این برخورد احتمالی غالبا در دو سناریو مطرح میشد؛ گروهی معتقد بودند چون این موجودات از ما باهوش تر هستند حتما از نظر فرهنگی هم پیشرفته ترند و با ما با مهربانی برخورد خواهندکرد و گروه دیگر از بالا رفتن روحیه استعماری آنها صحبت میکنند و حاصل برخورد را برای ما فاجعه بار میدانند. نمونه های زیادی از داستانهای معروف در هر دو مورد وجود دارد؛ در رده اول می توان به داستان هایی مانند «برخورد نزدیك از نوع سوم» و «ای تی، موجود فرازمینی» یاد کرد و در رده دوم داستان هایی چون «جنگ دنیاها» قرار میگیرند.
  کامرون این بار دیدگاه خود را به شکل غیرمستقیم بیان کرده است. او این بار ما انسانها را موجود برتر قرار داده که به ملاقات فضایی ها میرویم. این بارکارهایی که میکنیم برای خودمان قابل درك تر است. ما با همه امکانات میخواهیم از نویافته ها به نفع خودمان استفاده کنیم و دغدغه ای برای رشد آنها نداریم. به این ترتیب، آواتار زمینه های جدیدی برای فکر کردن و دلایل متفاوتی برای دیدن به همراه دارد.
  منبع:مجله دانستنی ها
  آخرین ویرایش: سه شنبه 27 شهریور 1397 03:05 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa شنبه 17 شهریور 1397 03:35 ب.ظ نظرات ()

   یك بررسی بین المللی به سرپرستی دانشمندان مرکز ملی تحقیقات جوی    NCAR نشان میدهد که باز و بسته شدن تنگه برینگ باعث ایجاد تغییرات اقلیمی نسبتا بلند مدت و پایدار در امریکای شمالی و گرینلند میشود. باز و بسته شدن این تنگه به دلایل متنوع از جمله تغییرات سطح آب در دو سوی تنگه رخ میدهد و این خود عاملی میشود برای کم و زیاد شدن میزان نمك و نیز جریان های دمایی در آبهای اقیانوس اطلس و آرام. باکم و زیاد شدن این دو فاکتور ضخامت و وسعت صفحات یخی آمریکای شمالی و گرینلند نیز تغییر میکند و در نهایت اقلیم پهنه وسیعی از این مناطق درکره زمین دستخوش تغییر میشود. در مقاله مفصلی که در اوایل بهمن ماه در ژورنال علوم زمین منتشر شد با اشاره به نتایج این بررسی خاطرنشان شدکه این بررسی نشان از آن داردکه تغییرات اقلیمی تا چه حد پیچیده و وابسته به فاکتورهای زیاد است. از دیگرسو پروفسور هو و همکارانش در دانشگاه ویسکانسین با استفاده از نتایج این پژوهش تلاش در پاسخگویی به یکی از مهمترین معماهای زمین اقلیم شناسی سالهای اخیر را دارند. هو میگوید به احتمال زیاد با نتایج این پژوهش میتوان فهمید که چرا در آخرین عصر یخبندانکه در116هزار سال قبل رخ داده است بارها و بارها صفحات یخی کوچك شده و دوباره وسعت یافته اند و این فرآیند به دفعات به مدت نسبتا بلند70هزار سال ادامه پیداکرده است.

  برای پاسخ دادن به این پرسش یك تیم متخصص برنامه نویس تلاش کردند تا این پدیده را بازسازیکنند و با مدلسازی آن الگوهای امروزی مناسبی را به دست آورند. اینکار انجام شد و نتیجه بسیار جالب توجه بود. بر اساس مدل سازی انجام شده نشان داده شدکه این الگو تا مدت بسیار طولانی (حدود70هزار سال) ادامه پیداکرد اما این سیکل ناگهان قطع شد و دیگر تکرار نشد و این به دلیل موقعیت قرارگیری زمین در بیشترین فاصلهاش از خورشید تاکنون بوده استکه نتیجه آنکم شدن دما بیش از تمام اعصار قبل بود. این رویداد ظاهرا در34هزار سال قبل رخ داده و ادامه پیدا کرده تا10 هزار سال قبلکه زمین در کمترین فاصلهاش تا خورشید قرار گرفته و دما به حالتی پایدارتر از گذشته در آمد و عصر یخبندان آخر به اتمام رسید. نتایج و بررسیهای این پژوهش همچنان ادامه دارد و انتظار میرود الگوهای قابل تعمیم زیادتری از آن به دست آید .

  آخرین ویرایش: شنبه 17 شهریور 1397 11:56 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa جمعه 16 شهریور 1397 03:35 ب.ظ نظرات ()
  فیزیكدانان آزمایشگاه ملی بروكهاون با رساندن سرعت اتمهای طلا به %99.995سرعت نور، آنها را به هم كوباندند و با ذوب كردن پروتونها و نوترونهای آنها، سوپی از بنیادیترین ذرات عالم یعنی كواركها و گلوئونها را به وجود آوردند. در نتیجه این برخورد، دما به چهارهزار میلیارد درجه سانتی گراد رسید،یعنی250هزار بار داغ تر از هسته خورشید و شرایط عالم را وقتی تنهایك میلیونیم ثانیه از انفجار بزرگ میگذشت، شبیه سازی كرد. تمام این اتفاقها در حبابهایی  كوچكتر ازیك درجه سانتیگراد هسته اتم و در زمانی معادل یك میلیارد میلیارد میلیاردیم ثانیه (10-27ثانیه) اتفاق افتاد . 
  منبع : مجله دانستنی ها 
  آخرین ویرایش: جمعه 16 شهریور 1397 10:54 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa پنجشنبه 15 شهریور 1397 03:35 ب.ظ نظرات ()

  یك فناوری تحسین برانگیز و غیرمنتظره از سوی شرکتی گمنام و بی سر و صدا؛ شرکت خودروسازی مجارستانی آنترو()Antroخودروی شش نفره ای طراحیکرده استکه هر وقت بخواهید میتوانید تنها از نصف آن استفادهکنید؛ چون میتواند به دو خودروی سه نفره تقسیم شود! البته آنترو هنوز دقیقا نشان نداده که این دو نصفه خودرو به چه شکل به هم متصل و از هم جدا میشوند. آنترو یك ایده جالب دیگر هم به این خودرو اضافه کرده است؛ سقف خودرو یك باتری خورشیدی است که با شارژ کامل میتواند نصفه خودرو را تا20 کیلومتر پیش ببرد. ساخت نمونههای آزمایشی این خودرو حدود2میلیارد تومان برای آنترو تمام شده است.
  هزینهای که احتمالا با ورود خودرو به بازار به راحتی تأمین میشود، چون به دعوای صبحگاهی «ماشین رو من ببرم یا تو» برای همیشه پایان خواهد داد
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 15 شهریور 1397 11:50 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa چهارشنبه 14 شهریور 1397 01:55 ب.ظ نظرات ()
  در اثـر پدیـده خورشـید كاذب كـه یـك رویداد جوی حساب میشود، چند نقطه نورانی خورشـید مانند در آسـمان هم زمـان دیده میشوند. معمولا این نقاط نورانی در دو طرف یك هاله گرد حول خورشید تشكیل میشوند. تشكیل این پدیده با حضور ابرهای سیروس در آسمان هم زمان اسـت. كریستال های یخ شش ضلعی این ابرها را عامل این پدیده باید دانست . 

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 14 شهریور 1397 01:54 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa چهارشنبه 7 شهریور 1397 03:35 ب.ظ نظرات ()
   لكه خورشیدی به ناحیه ای نامنظم و تیره روی نورسپهر خورشید گفته میشود. بعضی وقت ها لكه خورشیدی به تنهایی ظاهر میشـود و بعضی وقت ها گروهی. در حال حاضر، چند لكه منفرد در سطح خورشید دیده میشود؛ اما تا2ـ3سال دیگر میتوان شاهد حضور بیش از یكصد لكه خورشیدی بر سطح تنها ستاره منظومه شمسی بود.
   ابعاد معمول یك لكه خورشیدی قابل مقایسه با زمین و از مرتبه ده هزار كیلومتر است و از این رو تیره دیده میشود كه نسبت به نواحی اطراف سردتر است. در نمای بزرگ، میبینید كه لكه خورشیدی از دو ناحیه متفاوت تشكیل شده است؛ ناحیه مركزی كه سایه نامیده میشود و اطراف آن كه نیم سایه خوانده میشود. دمای سایه4300كلوین (4000درجه سانتیگراد) است كه تقریبا1500درجه از سطح خورشید خنكتر است، ولی دمای نیمسایه بالاتر و نزدیك به5000كلوین است
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 7 شهریور 1397 12:24 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa سه شنبه 6 شهریور 1397 03:35 ب.ظ نظرات ()

  بازی اندروید Tap Tap Dash یک بازی سرگرم کننده با گیم پلی جذاب میباشد. در این بازی اندرویدی پرنده کوچک خود را از مسیرهای پر پیچ و خم عبور دهید و در مسیر جوایز محتلف را جمع آوری کنید و امتیاز به دست آورید. از روی هر مسیر برای رسیدن به مسیر بعدی بپرید و از مسیر خود خارج نشوید. بازی اندروید Tap Tap Dash در بیش از ۱۰۰۰ مرحله از مسیرهای مختلف با سطوح دشواری متنوع عبور کنید و ماموریت هر مرحله را انجام دهید تا به مراحل بالاتر راه پیدا کنید. گرافیک این بازی اندرویدی با کیفیت عالی و بینظیر ارائه شده است و با فضاسازی سرگرم کننده و جذاب میتوانید ساعتها سرگرم شوید و از یک بازی اعتیاد آور همراه با موزیک جذاب در طول بازی لذت ببرید.

  برخی از مهم ترین ویژگی های بازی اندروید Tap Tap Dash :

  – بازی سرگرم کننده با گیم پلی جذاب

  – عبور دادن پرنده کوچک از مسیرهای پر پیچ و خم

  – جمع آوری جوایز مختلف از مسیر

  – پریدن از مسیر برای رسیدن به مسیر بعدی

  – دارای بیش از ۱۰۰۰ مرحله مختلف

  – دارای سطوح دشواری مختلف در هر مرحله

  – دارای گرافیک عالی با فضاسازی سرگرم کننده

  – دارای موزیک جذاب در طول بازی

   
  دارای امتیاز ۴٫۵ از ۵٫۰ از گوگل پلی -  حجم فایل فشرده بازی 17.9 MB - دانلود بازی

  آخرین ویرایش: سه شنبه 6 شهریور 1397 06:34 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa دوشنبه 5 شهریور 1397 03:35 ب.ظ نظرات ()

  Chess Time® Pro - Multiplayer


  این بازی یک بازی شطرنج آنلاین در سبک بازیهای تخته از استودیوی بازیسازی Haptic Apps LLC می باشد که در مارکت اندروید به قیمت 4.99 دلار منتشر شده است. در اینجا شما می توانید هم بصورت آفلاین و هم آنلاین به رقابت بپردازید و در برابر دوستان خود مسابقه دهید و آنها را به چالش بکشید. شما میتوانید با کاربران مختلف از سراسر جهان بصورت زنده بازی کرده و قدرت فکری خود را بیازمایید. همچنین می توانید حرکات خود را استخراج کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

  برخی از ویژگی های بازی Chess Time® Pro - Multiplayer اندروید :
  قابلیت انجام بازی بصورت چند نفره و آنلاین با دوستان
  رقابت با دوستان خود
  قابلیت چت کردن با سایر بازیکنان
  امکان انجام مسابقات بر اساس حساب کاربری و ...

  لینک دانلود بازی Chess Time® Pro - Multiplayer ... دانلود
  آخرین ویرایش: دوشنبه 5 شهریور 1397 03:05 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa یکشنبه 4 شهریور 1397 12:25 ق.ظ نظرات ()
  دانلود رایگان نرم افزار شرتSHAREit_4.0.6.177exe برای کامپیوتر و لب تاب...
  آخرین ویرایش: یکشنبه 4 شهریور 1397 06:34 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa شنبه 3 شهریور 1397 03:35 ب.ظ نظرات ()
  بدون فلاش شما هیچ آسیبی به آثار هنری نخواهید زد مگر آنکه ناخواسته دوربینتان به گلدان گرانقیمتی بخورد و آن را بیندازد! اما درباره عکاسی با فلاش، برخی از نمایشگاهداران معتقدند نور متمرکز فلاش موجب محو شدن مواد و پارچههای تاریخی میشود. در حالیکه نور مداوم خورشید به مواد بسیار حساس نیز آسیب میزند، برای من قبولکردن اینکه نور فلاش دوربین نیز اثر مشابهی داشته باشد، دشوار است .
  آخرین ویرایش: شنبه 3 شهریور 1397 12:00 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa جمعه 2 شهریور 1397 05:52 ب.ظ نظرات ()
  چون این راه برای انتشار عفونت آسانتر است. گلو منطقه وسیعی پوشیده از لایه مخاطی دارد که محلی برای رشد و تکثیر ویروس هاست و بینی در مقابل تعداد کمی از ویروسها مقاوم است. زمانی که تعداد زیادی ویروس در گلو تکثیر میشود، راه خودش را به بینی باز میکند و با تکثیر بیشتر بر دفاع بینی غلبه میکند .
  آخرین ویرایش: جمعه 2 شهریور 1397 05:54 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sa fa پنجشنبه 1 شهریور 1397 03:38 ب.ظ نظرات ()

  نوزادان با تعداد بسیار بیشتری رشته های عصبی نسبت به آنچه در مغز بزرگسالان است به دنیا میآیند اما وزن مغز نوزاد تقریبا یك سوم بزرگسال است. این به نسبت اندازه کل بدن بسیار بزرگ است. تا سن  18سالگی اندازه مغز با یافتن اتصالات بیشتری بین رشته های عصبی بزرگ میشود.کره چشم نیز در هنگام تولد یك سوم اندازه آن را در بزرگسالی دارد. اما چشم سریعتر ا ز مغز رشد میکند و در طول6ماه دو سوم اندازه نهایی خود میشود.
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 1 شهریور 1397 04:38 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات